Girişimciye 100 Bin TL’lik destek

Girişimciye 100 Bin TL’lik destek

KASİF Başkanı Osman Reis, girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanların bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklarını söyledi

'KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi' kapsamında düzenlenen girişimcilik eğitimleri devam ediyor. Girişimcilik eğitimlerinden 18-30 yaş arası kendi işini kurmak isteyen ve bir iş fikri olan gençler ücretsiz olarak yararlanabilecek. Temmuz ve ağustos aylarında Samsun’da açılacak girişimcilik eğitimleriyle kurs vereceklerini belirten KASİF Başkanı Osman Reis “Bir iş fikri olan, kendi işini kurmak isteyen 18-30 yaş arası gençler girişimcilik kurslarına katılabilirler. Kursları ücretsiz olarak düzenliyoruz. Benim de bir iş fikrim var ben de kendi işimi kurmak istiyorum diyen gençlerin bu fırsatı kaçırmamaları gerekiyor" dedi.
 
GENÇLERE BAŞVURU ÇAĞRISI
Girişimcilik eğitimlerine başvurmak isteyen adayların www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden başvurularını yapmaları gerektiğini ifade eden Osman Reis, “Girişimcilik eğitimlerini başarıyla tamamlayanlar bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL destek almaya hak kazanacaklar” diye konuştu.
 
DONANIMLI YENİ GİRİŞİMCİLER
Türk insanının girişimci bilindiğini ama Türkiye’deki girişimcilik oranının maalesef düşük olduğunu vurgulayan KASİF Başkanı Osman Reis, "Türkiye’yi geleceğe taşıyacak olan girişimcileridir. Biz de federasyon olarak genç girişimci adaylarına büyük önem veriyoruz. Hedefimiz; piyasaya donanımlı yeni girişimcileri kazandırmak. İş planı hazırlamasını bilen, fizibilite çalışması yapabilen nitelikli girişimci oranını ne kadar arttırabilirsek o ölçüde hızlı kalkınırız. Federasyon olarak son bir yılda 300 kişiye girişimcilik eğitimi verdik. Hedefimiz; Ağustos ayı sonuna kadar 120 kişiye daha girişimcilik eğitimi vereceğiz” dedi.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. samsunrehberim.com | 2023

Iyzico

Samsun Beyaz Eşya Servisi - Atakum Beyaz Eşya Servisi